Ormanın Ortasında Kitap Ev


Kısa bir zaman için misafir olduğunuz evleri, kaldığınız otelleri, bir süreliğine uyuduğunuz geçici odaları düşünün. Peki ya hiç böylesinde kalmış mıydınız?
ormandaki-kulube-kutuphane-kitap-4
New York’ta, meşe ağaçları arasında bulunan bu kulübe, kütüphane konseptiyle tasarlanmış bir konuk evi. Studio Padron imzalı yapı, Norveç dilinde “gizli olda” anlamına gelen “Hemmelig Rom” adını taşıyor. Bu ismi almış olması ise boşuna değil; çünkü kulübenin bulunduğu yer hayli tenha ve gözlerden uzak.
ormandaki-kulube-kutuphane-kitap-2
Meşe ağacından yapılmış 200 metrekarelik yapının içinde bolca kitabın yanı sıra bir yatak, koltuk, çalışma masası ve odun sobası da bulunuyor. Özetle, kitapsever konukların zevkten dört köşe olması için gereken her şey bu odada mevcut. Geriye yalnızca kitabını seçmek ve saatlerce keyif sürmek kalıyor.
ormandaki-kulube-kutuphane-kitap-3 ormandaki-kulube-kutuphane-kitap-5 ormandaki-kulube-kutuphane-kitap-1
h/t: boredpanda


Yayınlar hakkında görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak yazabilir, bloğumu takibe alabilir, mail listemize kaydolabilirsiniz. Beğendiğiniz yazıları sosyal sitelerde paylaşarak dostlarınızı haberdar edebilirsiniz. Geldiğiniz için teşekkürler.
Share on Google Plus

0 yorum: