Aşk'ın Terennümü

a

Hayata dair ne var elinizde? Bu güne kadar yaşadığınız günlerin çetelesini hesaplayıp, bir bilanço çıkardınız mı? Hiç hayatın bir yerinde, gözlerinizden iki damla yaş süzülürken, geçmişe dönüp, "dün" sepetimizin içinde neler birikmiş?
İnsan, yaşayacaklarını seçemez ama tayin edebilir. Öyle anlar gelir ki, yaşam sofrasında önünüze, ya sofrada abur cubur ne varsa bitirir, büyük bir mide rahatsızlığı çekeriz; ya da ihtiyacımız olan kadarını yeriz, midemizde rahat eder.
Bir aşk insana neler yaşatabilir, düşündünüz mü? Mutlaka düşündünüz, veya yaşadığınız olaylar geçiyor şu an aklınızdan. Nasıl doyumsuzdur o aşk zamanları. Damarımızda kanımız deli gibi akar, gözlerimiz ışıl ışıl olur, müthiş bir adrenalin tüm hücrelerinizi yakar. Baharlar başkadır, yazlar başkadır, kışlar bambaşkadır. Hiç sevmediğiniz şeyleri sever, yaşayamadıklarınızı yaşarsınız. Hatta yaşamak istemediklerinizi bile seve seve yaşar bir hale gelirsiniz. Aşk öylesine ilahi bir kudrettir ki, bunu yaşayamayanlar, nasıl bir şey olduğunu bilmeyenler, onun olmadığından dem vurur, ahkam keser, ortalıkta bir et yığını olarak dolaşır dururlar.
Aşkın ilahiyetini ancak yaşayanlar bilir.
Aşkı bizler yaratırız sonra gene ellerimizle biz öldürürüz. Aşk ölüme hiçte yakın değildir. Hatta aşk ölümün ölümü olur çoğu zaman. Beceriksiz insanlar, evlilik aşkı öldürür gibi saçma söylemlerin arkasına gizlenip, aşkı yaşatmayı beceremediklerini gizlerler.
Aşk öyle bir bitkidir ki, ne ışığını, ne suyunu, ne toprağını kesinlikle, ne az, ne çok vereceksiniz. Her şeyi tam kararında vermelisiniz. En önemlisi, aşk İHANETİ kesinlikle affetmez. Belki, sevgiliniz(!), eşiniz(!) üçüncü kişiyi asla bilmeyebilirler. Haberleri olmayabilir ama; aşkın herşeyden haberi vardır. Siz aslında, partnerinizi aldatırken, kendinizi aldatıyorsunuz demektir. Çünki, hayatın en büyük armağanını, AŞK'ı ellerinizle öldürüyorsunuz demektir...
şiiradamı.
(aşkla dolu günler yaşamanız dileğiyle) 

                                                                                                                                 şiiradamı


Share on Google Plus

0 yorum: